טיפים לראיון עבודה הסופי

להיות מוכן שאלות התנהגותיות

לאחר שעשית את זה בעבר הראיון הראשוני, החברה ערכה הערכה שאתה מוסמך לתפקיד. מטרתו של ראיון סופי היא לקבוע אם אתה תהיה מתאים לחברה, על פי קרול מרטין, מחבר הספר “שפר את ראיון IQ שלך”, צוטט באתר האינטרנט Net-Temps. בעקבות כמה עצות יכול להגדיל את הסיכויים להיות המועמד החברה בסופו של דבר בוחר.

אתה יכול להיפגש עם כמה אנשים

שאלות התנהגותיות נכללות לעיתים קרובות במהלך ראיון שני, על פי קתרין הנסן, Ph.D., מחבר “A Storied קריירה”, כותב עבור אתר האינטרנט של קריירה. לחקור את החברה ולדבר עם גורמים מבפנים אם אפשר, הנסן מייעצת. “אתה הולך להכות את האדמה אחרי שאתה נשכר, או שאתה הולך להיות תחזוקה גבוהה, זה מה המעסיקים רוצים לגלות”, טוען קווין דונלין, נשיא קורות חיים מובטחת, כותב עבור אתר האינטרנט Net-Temps .

פולנית את נימוס שלך ואת כישורי השיחה

במהלך הראיון הסופי, סביר להניח שתפגוש עם המפקח הפוטנציאלי שלך ואולי עם מספר עמיתים לעתיד, על פי הנסן פורטל התעסוקה Monster.com. אתה יכול להיות כמה פגישות שנערכו בזה אחר זה, או להיפגש עם פאנל של המראיינים. איסוף כרטיסי ביקור מכולם, כך שתוכל לכתוב הערות תודה בודדות מאוחר יותר, הנסון ממליץ.

הכן שאלות רלוונטיות

ראיון סופי עשוי להתרחש על ארוחת צהריים או ארוחת ערב, או במהלך אירוע חברתי לא פורמלי שנערך או מחוץ לחצרים, על פי אוניברסיטת פלורידה סטייט קריירה מרכז. תרגול כללי התנהגות טובים להפגין את כישורי השיחה שלך. השתמש באירוע כדי להעריך אם החברה הוא מתאים לך, קריירה מרכז מייעץ.

בואו מוכנים לדבר כסף

הכינו רשימה של שאלות לשאול במהלך הראיון הסופי, ממליצה Monster. שאל על היתרונות והחסרונות של עובד עבור החברה. לשאול על התרבות של החברה ואת מה שנדרש כדי להצליח. להעריך אם החברה היא מתאימה את הכישורים שלך באותו זמן החברה מעריכה אותך. “אתה חייב להתכונן כדי לענות אם אתה האדם הטוב ביותר לעשות את העבודה, לא רק אם אתה יכול לעשות את זה”, טוענת איירין מרשל, נשיא כלים למעבר, כתיבה עבור האתר סולמות.

אל תעלו את המשכורת אלא אם כן אתם מקבלים הצעה או שהמראיין מעלה את הנושא, מזהיר לורנס אלטר, נשיא חברת ל.ד. Enterprises, Ltd, כתיבה עבור Net-Temps. אם אתה מקבל הצעה, לא לתת תגובה מיידית, אלטר והנסן ממליצים. שקול את כל החבילה פיצוי, לא רק את המשכורת, אלטר ממליץ. להיות מוכנים לנהל משא ומתן על שכר היבטים אחרים של העבודה, כגון נסיעות, הנסן מייעצת. אם אתה לא מקבל הצעה, לשאול על כאשר החברה עשויה לקבל החלטה, הנסן ו מדינת פלורידה סטייט קריירה ממליצים.