מהירות סיבולת אימון

סקירה כללית

הגדלת מהירות הסיבולת מאפשרת לך לעבוד בקצב גבוה יותר עבור תקופות זמן ארוכות יותר. לדברי sportsfitnessadvisor.com, כל ספורטאי אשר נדרש לחזור על מהירות גבוהה sprints ברצף מהיר יכול להפיק תועלת מסוג זה של אימון. החזרות ומרווחי מנוחה נשמרים קצר לפתח את היכולת לסבול רמות גבוהות של חומצה לקטית בשרירים. מומחים ב speedendurance.com אומרים כי שמירה על גבוה ורגוע הוא המפתח להצלחה.

אימון Fartlek

Fartlek פירושו “משחק מהיר” בשוודית שפותחה בשנת 1937 על ידי מאמן ריצה שוודית. אימון זה כולל התפרצויות קצרות של מאמצים ריצה ואחריו תקופות קצרות של מאמץ התאוששות קל. לדוגמה, אתה יכול לרוץ מהר במשך דקה אחת ואז להתאושש עם ריצה איטית למשך דקה אחת. חזור על מרווח זה מספר פעמים. מומלץ חימום ו קריר למטה מומלץ.

קצר ספרינט אינטרווליים

מדוד 30 עד 50 מטר על הדשא, מגרש כדורסל או מסלול ריצה. מניחים קונוס בהתחלה ובמרווחים של חמישה מטרים. ספרינט לחרוט הראשון ובחזרה. לאחר מכן, סובבו את כל קונוס עד שסיימתם את כל המרחק. לנוח כ 90 שניות ולאחר מכן לחזור כמה פעמים.

מעקב אחר המרווחים

על פי אתר הטריאתלון, trifuel.com, מרווחי המסלול אינם רצים. הם מהירה, מבוקר פועל עם מנוחה נאותה בין כל לחזור. תועלת האימונים מתרחשת במהלך מרווח הזמן כמו הגוף ניתנת זמן להסתגל. אורכו של מרווחי המהירות משתנים בהתאם לספורט ולרמת הכושר של הספורטאי. אתלטים אימון למרוץ קצר יכול לעשות 400 מטר חוזר עם 90 שניות מנוחה בין כל מרווח. אימון אלה עבור גזע ארוך יותר יכול לעשות 1,200 מטר חוזר עם מנוחה נאותה בין כל מרווח.

קרוז אינטרווליים

בדומה למרווחים קצרים, ניתן למדוד מרחק קצר בין 75 מטר ל -100 מטר. ספרינט מרחק קצר ו “שיוט” עד סוף המרחק נמדד. עבור כל חזרות, חלק ספרינט גדל עוד יותר כמו מרחק שיוט פוחתת. על ידי לחזור האחרון, תוכל ספרינט כל המרחק.