מקורות של גופרתי סידן

טופו

סידן גופרתי, המכונה לעתים קרובות גבס, הוא תוסף מזון בדרך כלל למצוא מוצרים מעובדים. ה- Codex General Standard עבור תוספי מזון מדווחים כי סידן גופרתי משמש לעתים קרובות במזונות כחומר משמר, אנטי caking סוכן נגד קצף. תעשיית התרופות מפרטת גם סידן גופרתי בתוספי מזון. סידן גופרתי ניתן למצוא במספר מקורות מזון.

פירות וירקות

כמדד בריאותי, רוב טבעונים צורכים טופו כדי לעמוד בדרישות הסידן והחלבון שלהם. בחר tofu המיוצר עם סידן גופרתי תכונות קרישה, מציע צמחוני משאבים הקבוצה. קרישה מתייחס לתהליך של עיבוי או גיבוש המתחם או הסוכן. סידן מוכן עם סידן גופרתי בדרך כלל מכיל כמויות סידן גבוהות יותר, לעומת זנים טופו אחרים שהוכנו באמצעות מקורות nigari כסוכן קרישה הראשי.

מוצרים אפויים

פירות מעובדים סביר להניח מכילים כמויות משמעותיות של סידן גופרתי. זה עשוי לכלול jarred או מוצרי פירות משומרים נמצא, כמו גם משמר או ג’לי המכילים ממתיקים מלאכותיים, מציין את תקן כללי קודקס עבור תוספי מזון. שימורי ירקות כגון עגבניות, תפוחי אדמה, גזר ואפונה מכילים גם סידן גופרתי כדי לשמור על מוצקות של מקור המזון.

משמש לעתים קרובות כתוספת סידן ועל המאפיינים שלה נגד קצף, פירמינג ותפילה, סידן גופרתי מנוצל במוצרי אפייה רבים. סידן גופרתי מופיע כמרכיב פעיל באבקת אפייה, דגנים, קמח מועשר, מזגני לחם ושמרים, מדווח על חברת הגבס של ארצות הברית. כתוצאה מכך, מזונות המיוצרים עם מוצרים אלה, כגון עוגות מועשר, לחמניות, עוגות, לחם ופסטות, יהיה סידן גופרתי בהם.