סימנים של דיכאון פרנויה

סימני פרנויה

פרנויה ודיכאון אינם מתרחשים בדרך כלל יחד, אבל כשהם עושים זאת הם יכולים להיות סימנים של מצב פסיכיאטרי רציני.

סימנים של דיכאון

פרנויה מתייחסת לחשד של אחרים. אמנם זה לא יוצא דופן עבור מישהו יש מחשבה פרנואידית מדי פעם, פרנויה מתמשך יכול להפריע עבודה של אדם וחיים חברתיים. כאשר זה מגיע לשלב זה, פרנויה נחשבת כהפרעה פסיכיאטרית אמיתית. הסימנים האופייניים להפרעה פרנואידית כוללים בידוד וניתוק, עוינות כלפי אחרים, תחושות של אנשים אחרים שיש להם מניעים נסתרים ודימוי נמוך של עצמך. אנשים הסובלים מהפרעה פרנואידית נוטים להציג באופן קבוע דפוסים אלה של התנהגות במשך תקופות זמן ארוכות. בעוד שהפרנויה אינה מובנת לחלוטין, היא קשורה לעיתים קרובות להפרעות פסיכיאטריות אחרות כגון סכיזופרניה, הפרעה דו קוטבית ודיכאון פסיכוטי.

פרנויה ודיכאון

דיכאון הוא המונח למצב רוח נמוך. דיכאון קליני גדול, לעומת זאת, מתייחס סדרה של סימנים ותסמינים כי כבר עקבי במשך מינימום של כמה שבועות. דיכאון עשוי להיות תגובתי, הנגרמת על ידי תגובה ללחץ. זה יכול גם להיגרם על ידי חוסר איזון של כימיקלים במוח. זה האחרון יכול להיות תורשתית. ללא קשר לסיבה, הסימפטומים של דיכאון גדול להישאר עקביים למדי. חלק מהסימנים הנפוצים ביותר של דיכאון כוללים מצב רוח נמוך מתמשך, קשיי שינה (או שינה מוגזמת), תיאבון ירוד או עלייה במשקל פתאומי, בעיות בהתמקדות במשימות, אנרגיה נמוכה, עצבנות וחוסר כונן לפעילות היומיומית. אנשים עם דיכאון עשויים להיות מבודדים ומבודדים ולעיתים קרובות יש קושי עם משימות יומיומיות. במקרים מסוימים של דיכאון חמור, תסמינים פסיכוטיים עשויים להופיע. אלה כוללים הזיות, הזיות ו / או פרנויה.

אם יש לך סימנים של פרנויה ודיכאון

דיכאון ופרנויה עלולים להתרחש יחד. כאשר הם עושים, הם לעתים קרובות סימנים של מחלה פסיכוטית חמורה כגון סכיזופרניה, הפרעה דו קוטבית (המכונה גם דיכאון מאני) או דיכאון פסיכוטי. ללא טיפול, אנשים עם סימנים של דיכאון ופרנויה עלולים להיות סכנה לעצמם או לאחרים, ולפעמים לשניהם. כאשר תסמינים אלה מתרחשים יחד, הם לעתים קרובות קשה לטפל כראוי. רופאים רושמים באופן שגרתי תרופות נוגדות דיכאון ואנטי פסיכוטיות כדי לקחת יחד עבור שתי קבוצות של סימפטומים. במקרים חמורים, ECT (טיפול אלקטרולי) עשוי להיות מוצדק אם התרופות אינן יעילות.

לדבר למישהו. קבע פגישה עם הרופא שלך, ולדבר על איך אתה מרגיש. במקרים רבים של פרנויה ודיכאון ניתן לטפל בתרופות, מה שאומר שאתה יכול לחזור לשגרת היומיום שלך. המכונים הלאומיים לבריאות מדווחים כי עם הטיפול, התוצאה של הפרעת דיכאון גדולה היא לעיתים קרובות טובה. הם גם מדווחים כי ייעוץ יכול לעזור עם סימפטומים פרנואידים.