תופעות לוואי של שישה

הִתמַכְּרוּת

שישה או עישון נרגילה כרוך בצינור מים עם קערה, חדר עשן וצינור. סוג מיוחד של טבק נשרף בתוך החדר, ועשן עולה דרך המים בקערה לפני שהוא נשאף דרך הצינור. MayoClinic.com מזהיר כי הטבק המשמש עישון עישון היא רעילה. Shisha מעשנים יכול לשאוף עשן טבק יותר מאשר סיגריה בגלל צינורות גדולים יותר בשימוש. עישון עישון מביא כמה תופעות לוואי.

סרטן

כמו עם עישון סיגריות, עישון shisha נושאת את הסיכון של התמכרות, המוביל לשימוש יומיומי. המרכז לבקרת מחלות ומניעתן מדגיש כי השישה מכילה טבק, ניקוטין וכימיקלים אחרים שהופכים אותו ממכר. ניקוטין מגיע למוח רק כ 10 שניות לאחר שאיפה. מסיבה זו, התמכרות יכולה להתרחש לאחר אפילו כמה פגישות של עישון Shisha. תסמיני הגמילה לא נעים להפסיק לעשן shisha כוללים גירוי, עייפות, כאבי ראש, עקצוץ ודיכאון.

אסטמה ומחלות

תפיסה מוטעית לגבי עישון השיקה היא שזה פחות מזיק לגוף מאשר סיגריות, כי הטבק הוא בשאיפה דרך מים. עם זאת, MayoClinic.com מסביר כי עשן shisha מכיל גם זפת, חד תחמוצת הפחמן, מתכות כבדות וכימיקלים רעילים אחרים. כימיקלים אלה יכולים להיות מסרטנים (סרטן גורם) בגוף. עישון Shisha עלול להגביר את הסיכון לסרטן, במיוחד של השפתיים, הפה, הלשון, הגרון והריאות.

נפח כבד של עשן מ Shisha עלול גם לגרום לגירוי כימי של הריאות, המוביל או מחמיר אסתמה הנגרמת על ידי אלרגיה. גם אצל אנשים שאינם נוטים לאסטמה, הכימיקלים הרעילים בעשן יכולים לגרות ולהדליק את רירית מעברי האף, הפה והגרון ומעוררים תגובות אלרגיות על ידי המערכת החיסונית. המועצה לקידום הבריאות הסינגפורית מציינת, שכמו עשן סיגריה, אפילו עשן שן יד שנייה עלול לגרום להשפעות מזיקות בגוף שעלולות להוביל למחלה.