את ההשפעות של הקפאת טבליות שמן דגים

סקירה כללית

שמן כמוסות שמן הם דרך נוחה לקבל את אומגה -3 חומצות שומן. לעומת שמן דגים טהור, כמוסות להציע מינון מדוד בצורה קלה עד לבלוע. כדי להילחם בתופעות לוואי לא נעימות של כמוסות שמן דגים, כגון ריח רע מהפה וקלקול קיבה, אנשים מסוימים אוהבים להקפיא את הכמוסות לפני שהם לוקחים אותם.

צורה מוצקה

אם אתה מניח כמוסות שמן דגים במקפיא, השמן בתוך הקפסולה יהפוך מוצק או מוצק. בהתאם להרכב השמן, הוא עשוי להישאר ברור או להיות מעונן עם הקפאה. יש אנשים המאמינים כי שמן דגים מקפיא היא דרך לבדוק את הטוהר שלה – כביכול, שמן דגים הטהור לא להקפיא לחלוטין. על פי קרייג וות’בי, שכתב עלון הבריאות, “הבחירה החיונית”, הרעיון של הקפאת שמן דגים כמבחן טוהר הופרך כמיתוס אורבני.

תופעות לוואי של מערכת העיכול

מספר תופעות לוואי שכיחות קשורות לשימוש בתוספי שמן דגים, על פי “Mayo Clinic”. כאבי בטן ושלשולים שכיחים, כאשר חומרת השלשול עולה עם מינון גבוה יותר של שמן דגים. גידופים מוגברים, יחד עם טעם לוהט, לפעמים מתפתח. הקפאת כמוסות שמן דגים יכול להפחית חלק מתופעות לוואי לא נעימות אלה, כי השמן אינו נוזלי כאשר הוא נכנס לגוף. תופעות לוואי של מערכת העיכול, כגון שלשולים או בחילות, עשויות גם הן להיות קלות.

תופעות לוואי אחרות

מינון גדול של שמן דגים עלול להוביל לדימום מוגבר. מינון גבוה עלול גם לגרום לדם בשתן, או דימום מהאף. אתר Mayo Clinic מציין כי אנשים מסוימים אלרגיים דגים או שמנים דגים, ועלולים לסבול פריחה כתוצאה של נטילת תוספי שמן דגים. MedlinePlus אומר כי הקפאת כמוסות שמן דגים יכול להפחית את השכיחות של פריחה דימום באף כמו תופעות לוואי.