סימנים ותסמינים של בעיות שסתום הלב

סימפטומים של מניעת חמצן

כל אחד מארבעת שסתומי הלב – אבי העורקים, הריאתי, המיטרלי והמסובך – הוא רגיש לבעיות מתפתחות. לפעמים, את השביל דרך שסתום עלול לצמצם, וכתוצאה מכך מצב שנקרא היצרות. לחלופין, השסתום עלול להיכשל כדי לסגור באופן מלא, וכתוצאה מכך זרימה לאחור או דליפה של דם המכונה regurgitation. אנשים עם בעיות שסתום הלב לעתים קרובות לא שם לב כל סימפטומים עד למצב הופך חמור.

כאב בחזה

שסתומי לב פגומים משפיעים על זרימת הדם הרגילה אל תוך הלב ומחוצה לו. כתוצאה מכך, הלחץ יכול לפעמים לבנות בחדר השמאלי – החלק של הלב, כי בדרך כלל שולח דם מתוך אבי העורקים לשאר הגוף. זה יכול לגרום הדם לגבות לתוך הריאות, להתערב עם היכולת של אדם לנשום. על פי CardiologyChannel.com, קוצר נשימה נפוץ בקרב אלה עם היצרות אבי העורקים, למרות שזה יכול להיות סימפטום של בעיות שסתום ריאתי ו מיטרלי, גם. שסתומי הלב הקשים מאוד עלולים להגביל את זרימת הדם מהלב עד כדי כך שהמוח הופך לחסר חמצן. זה יכול לגרום סינקופה, או אובדן הכרה. מניעת חמצן ממושכת ורצינית עלולה לגרום לסימפטומים של ציאנוזה, כולל מראה כחלחל של השפתיים או הפנים; איברי גוף אחרים יכולים גם להיות משולל חמצן, אשר יכול להוביל לסימפטומים של עייפות וחולשה. Merck.com מציין כי תפוקת הלב המסוימת ואת זרימת הדם בכל הגוף יכול להוביל כמה אנשים לפתח עור חיוור וקרי למגע.

לב לא סדיר פעימות ומלמולים

סוגים רבים של בעיות שסתום, כולל regurgitation שסתום אבי העורקים ואת היצרות, צניחת שסתום מיטרלי ואת היצרות שסתום ריאתי regurgitation, יכול לגרום לתסמינים של כאבים בחזה או אי נוחות. לדברי CardiologyChannel.com, זה סוג של כאבים בחזה – המכונה אנגינה – מתרחשת כי חלקים של שריר הלב לא מצליחים לקבל מספיק דם עשיר בחמצן. תסמינים של תעוקת חזה עלולים להחמיר במהלך פעילות מתונה או פעילות גופנית כמו הלב צריך לעבוד אפילו יותר קשה כדי לנסות לשאוב מספיק דם דרך שסתום פגום (ים).

נְפִיחוּת

לדברי MayoClinic.com, אלה עם היצרות שסתום ריאתי או regurgitation שסתום מיטרלי עלול לפתח מלמול לב – צליל swishing לגילוי על ידי רופאים מאזין ללב עם סטטוסקופ. רעשים הם בדרך כלל סימן של זרימת דם לא נורמלית או סוערת דרך הלב. על פי Merck.com, אנשים עם היצרות תלת-מינית עלולים לפתח מלמול המלווה בתחושה מרפרפת בצוואר – סימפטום הנגרם על ידי פעימה לא סדירה של הדם בווריד הצוואר. אלו עם רגורציטציה טריקוספיד שגם להם לחץ דם גבוה בעורקי הריאות – מצב הנקרא לחץ דם ריאתי – עשויים גם הם לחוות סימפטום זה, על-פי MedlinePlus; עם אלו שסובלים משחרור של שסתום אבי העורקים עלולים להופיע תסמינים של לב רוטט ומהיר הדופק, בעוד אלה עם צמצום שסתום מיטרלי – מצב כרוני שבו שסתום המיטרל נכשל להיסגר כראוי, המאפשר לדמם לדלג אחורה לתוך אטריום שמאל – עלול לפתח דופק מרוץ או הפרעות קצב, או פעימה לב לא סדיר.

אנשים עם בעיות שסתום וראיתי שסתום עלול לפתח בצקת, או נפיחות. לדברי MayoClinic.com, regurgitation שסתום ריאתי יכול overtax בצד ימין של הלב, גורם לו להיכשל. כאשר זה קורה, נוזל בונה בגוף, גרימת נפיחות הידיים, הרגליים, הרגליים והבטן. מטופלים הסובלים מרגיעה של לחץ דם טבורי וביתר לחץ דם ריאתי עשויים לפתח נפיחות כללית של הגוף והבצקת באזור הבטן, הקרסוליים והרגליים, על פי MedlinePlus. בצקת עשויה להיות קשורה גם עם ירידה בתפוקת השתן.