10 מזונות עשירים בסידן

סקירה כללית

כולל מזונות עשירים בסידן בתזונה היומית של המשפחה מסייעת להבטיח עצמות בריאות ושיניים אצל ילדים, כמו גם למנוע אוסטאופורוזיס בשלב מאוחר יותר בחיים. MedlinePlus ממליצה לילדים בגילאי 1 עד 3 צורכים 500 מיליגרם של סידן בכל יום, בעוד הדרישות גדלות בין 1000 מיליגרם ל- 1300 מיליגרם לבני נוער ומבוגרים. מוצרי החלב נותרים מקורות הסידן הגבוהים ביותר. בחירה טובה עבור טבעונים ואלה עם אלרגיות חלב לכלול שעועית, ירקות מזונות מועשרים סידן.

יוֹגוּרט

יוגורט רגיל בראש הרשימה של כל המזונות עשירים בסידן. מנה 8 גרם מכיל 452 מיליגרם של סידן. פירות יוגורט דל שומן גם מדורגים גבוה למדי, ממוצע של 345 מיליגרם.

גְבִינָה

הגבינות מיוצגות היטב ברשימת 25 מוצרי החלב העשירים בסידן. רומנו גבינה מדרג את הגבוה ביותר, ב 452 מיליגרם של סידן עבור 1.5 גרם. בחירות מובילות אחרות, המספקות למעלה מ -300 מיליגרם של סידן למנה, כוללות גבינה אמריקנית או שוויצרית מפוסטר ומעובד, ריקוטה חלקלק, פרובולון, מוצרלה חלקית, גבינת צ’דר ומיינסטר. גבינות פטה, כחול וחלב שלם ריקוטה מכילים למעלה מ 200 מיליגרם סידן למנה.

חלב פרה

חלב ללא שומן מספק את הסידן הגדול ביותר של זני חלב פרה, על פי משרד החקלאות האמריקני. הוא מכיל 306 מיליגרם של סידן לכל כוס. אחוז אחד ו -2% חלב וחלב דל שומן בשומן מכילים גם אגרוף סידן, בין 285 מיליגרם ל- 290 מיליגרם לכל כוס. חלב מלא חלב שוקולד רגיל גם להפוך את רשימת המזונות העליון סידן חלב.

חלב סויה

חלב סויה מועשר סידן, הידוע גם בשם משקה סויה, מכיל 368 מיליגרם של סידן ו 98 קלוריות לכל כוס. אם אתה לא אוהב את הטעם כמו משקה אבל רוצה להוסיף אותו לתזונה שלך, להשתמש חלב סויה במקום חלב רגיל קדרות, מאפים על דגנים.

סרדינים סלמון הם כל גבוה בסידן. חלק 3 גרם של סרדינים אטלנטי מספק 325 מיליגרם של סידן, ואילו אותה כמות של סלמון ורוד תשואות 181 מיליגרם. אותו גודל מנה של סרטן משומר כחול, שימורי צדפות ודג טרוטה מבושל מכיל גם כמויות הגון של סידן, החל 73 מיליגרם עד 86 מיליגרם.

ירקות ירוקים רבים מבושלים באופן מסורתי, מוקפצים או מאודים מאוד בסידן. הבחירות המובילות ברשימת USDA כוללות קולרים, תרד, לפת, ירקות, במיה, במיה, פאק צ’וי ו שן הארי. הם נעים בין 178 מיליגרם של סידן לכל 1/2 כוס עבור collards כדי 74 מיליגרם של סידן לכל 1/2 כוס עבור שן הארי.

שעועית, שהם גבוהים בחלבון, מייצגים אפשרויות סידן מזון גבוהה גם כן. הסידן הכי עשיר שעועית כוללים ירוקים מבושלים או סויה בוגרת, cowpeas מבושל, שעועית לבנה משומר. תכולת הסידן נע בין 88 מיליגרם ל -130 מיליגרם של סידן לכל כוס וחצי.

דגנים מועשרים סידן, אשר בדרך כלל מגיעים עם היתרון הנוסף של זיווג עם חלב, להציג בחירה חכמה עבור אנשים למצוא את זה קשה כדי להתאים מספיק סידן לתוך התזונה שלהם. על פי משרד החקלאות האמריקאי, המותגים נעים בין 236 מיליגרם מרשימים לבין 1043 מיליגרם לכל מנה, המספקים את כל הסידן הדרוש ליום. שיבולת שועל מיידי גם עושה סידן עשיר הבחירה, החל 99 מיליגרם עד 110 מיליגרם של סידן לכל 1 גרם מנה, בהתאם למגוון.

כמו מזונות אחרים סויה, טופו הוא גבוה בסידן. חצי כוס של טופו המשרד ממוצעים 253 מיליגרם של סידן, על פי משרד החקלאות האמריקאי. שקול להוסיף אפוי, מוקפץ או מטוגן טופו המתכונים שלך.

Blackstrap מולסה הוא לא רק עשיר ברזל ואשלגן, אבל זה גם מכיל כמויות משמעותיות של סידן. רק 1 כף תורמת 172 מיליגרם של סידן לתזונה. השתמש בו במקום סירופ על שיבולת שועל שלך, או כמו ממתיק קינוחים מנות אפוי אפוי.

פירות ים

ירקות ירוקים

שעועית

שיבולת שועל ודגנים מבושלים

טופו

דִבשָׁה