את ההשפעות של עודף קפה וקפאין על הבטן

סקירה כללית

עודף קפה וקפאין משפיעים על הגוף. המכון לחקר הקפה מדווח על יותר ממחצית מהאמריקאים שותים קפה על בסיס יומי. עשרים וחמישה אחוזים שותים קפה מדי פעם. קפה יכול להיות הרגל להרכיב, מה שמוביל לצריכה מופרזת. בשל אופי חומצי ותכולת הקפאין, הצריכה המוגזמת עלולה להשפיע לרעה על הבטן.

קיבה ריפלוקס

אחת ההשפעות הבריאותיות האפשריות של צריכת קפה מופרזת וצריכת קפאין על הבטן היא מחלת ריפלוקס גסטרו-וופגאגל, או GERD. מצב זה עשוי להגביר את כיב קיבה ולהגדיל את הסיכון לסרטן הקיבה, על פי מאמר שפורסם ב -2006, בכתב העת “שיטות וממצאים בניסויים ובפרמקולוגיה קלינית”. החוקרים בוחנים דרכים להפחית את התוכן החומצי בקפה, דבר שיסייע לחולי GERD.

אפקטים ממריצים

ההשפעות הממריצות של קפאין בקפה עשויות להתרחש במספר תחומים בגוף, כולל מערכת העיכול. קפאין ישירות ממריץ את העצבים השולטים בפעילות המעי, על פי אוניברסיטת צפון קרוליינה מרכז תפקודי GI ו הפרעות תנועתיות. הגידול בפעילות המעי משמעו שלקפה יש השפעה משלשלת. עבור חלק, זה מאיץ את המעי כל כך הרבה שהיא גורמת לשלשולים. שלשול עלול להוביל להתייבשות ולאובדן חומרים מזינים במעיים שאחרת היו נספגים.

בחילה ובטן

צריכת יתר של הקפה עלולה לגרום לבטן לכאוב ויכולה לתת לך תחושת בחילה כללית. השפעה זו אינה מתרחשת עבור כולם, אבל עבור חלק זה עלול להיות די כואב. בחילה זו וכאב יכול להתרחש מתוך גירוי יתר של העצבים בבטן, התייבשות יתר הייצור של חומצה.