התרסיס האף הטוב ביותר לאלרגיות

מִלְחִית

אלרגיות לאף, הידוע גם בשם נזלת אלרגית, יש תסמינים כולל נזלת, גירוד, מחנק האף או גודש ועיטוש. למרות שתרופות אוראליות עשויות להיות יעילות עבור חלק מהחולים, הן עלולות לגרום לתופעות לוואי לא רצויות. חולים רבים חווים הקלה רבה יותר עם תרסיס האף לאלרגיות.

סטרואידים אנטי דלקתיים

תרסיס האף הלא תרופתי המכיל מלוחים יכול להיות יעיל להקלה על תסמיני אלרגיה קלה באף. הם פועלים על ידי לחות הרקמות ומאפשר ריר להיות דליל ו blown לתוך רקמת הפנים. זה עשוי להקל על גודש באף ו גירוד כמו irritants הם פונו מן מעברי האף. חולים עם אלרגיות מתמשכות או חמורות יותר ייתכן שיהיה צורך להתקדם תרסיסים תרסיס.

קרומולין

סטרואידים נוגדי דלקת, הנקראים גם קורטיקוסטרואידים, מפחיתים את תסמיני האלרגיה על ידי חסימת מתווכים של דלקת. תרסיסים באף כמו fluticasone, triamcinolone ו beclomethasone מאושרים לטיפול בסימפטומים של נזלת אלרגית אצל מבוגרים וילדים עד גיל שנתיים. לעיתים רחוקות הם גורמים לתופעות לוואי משמעותיות, אך חלק מהחולים עשויים להבחין בגירוי קל או באף על היישום. בנוסף, השימוש תרסיס סטרואידים האף עשוי להגדיל את הסיכוי לפתח קיכלי, זיהום שמרים בפה. שטיפה של הפה בעקבות שימוש תרסיס האף ריסוס עשוי להפחית את הסיכוי לפתח את המצב הזה.

אנטי היסטמינים

Cromolyn נתרן הוא מעל לדלפק תרופות עבור נזלת אלרגית המכונה מייצב תא התורן. Cromolyn עובד על ידי חסימת שחרורו של היסטמין מתאי התורן, וכתוצאה מכך ירד תסמיני אלרגיה. Cromolyn אינו טיפול עבור סימפטומים אלרגיה הנוכחי, זה עובד בעיקר כמניעה ולעיתים קרובות יש להשתמש ברציפות כדי להיות יעיל.

אנטי- Cholinergics

תרסיס האף אנטי היסטמין להקל על תסמיני אלרגיה על ידי חסימת הפעולה של היסטמין במעברים האף. תרסיס אלרגיה לאף נגד היסטמין כולל תרסיס האף מרשם מוצרים azelastine ו olapatadine, זמין מעל הדלפק. רוב החולים לא יבחין תופעות לוואי משמעותיות, אם כי חלקם עשויים לחוות גירוי קל עם היישום.

Ipratropium אושרה במרשם ריסוס האף לטיפול בתסמינים של נזלת אלרגית. זה עובד כמו אנטי cholinergic על ידי חסימת קולטנים cholinergic המאפשרים הפרשת רירי. זה לא יכול להיות יעיל עבור גירוד אבל זה יכול להקל באופן משמעותי נזלת.

חומרים מתכלים

תרסיס decalestant האף כגון oxymetazoline ו phenylephrine זמינים מעל הדלפק באופן זמני להקל על גודש באף או מחניקה. אין להשתמש בתרסיסים נטולי גודש באף במשך יותר משלושה ימים ללא התייעצות עם רופא, מכיוון שהם עלולים לגרום למצב הידוע כנוגדן ורידים. Reosound vasodilation יגרום מעברי האף להיות צפוף יותר לאחר התרופה לובשת, הדורש יישום חוזר. חלק מהחולים מדווחים על הצורך להשתמש בתרסיסים באף דקיקים במשך חודשים בגלל השפעת הריבאונד.