למעלה עשר מחלות עצם

אוסטאופורוזיס

מחלות העצם הן הפרעות ותנאים שגורמים להתפתחות לא תקינה ו / או ליקוי בהתפתחות עצם תקינה. זה יכול לגרום לעצמות מוחלשות, מפרקים דלקתיים וכאב. העצמות שלך באופן טבעי לאבד צפיפות לאחר גיל 20 עקב תהליך ההזדקנות, עם זאת, כמה מחלות של העצם עלולה לגרום לאובדן מופרז של חוזק העצם ואת הצפיפות. חסרים תזונתיים כגון מחסור של ויטמין D או C, חוסר איזון הורמונאלי ו abnormalities התא יכול גם לגרום הפרעות בעצמות אצל ילדים ומבוגרים כאחד.

מחלת פאגט

אוסטאופורוזיס מתאפיינת באובדן לא תקין של מסת העצם והתפוררות של מבנה העצם אצל מבוגרים. זה יכול לגרום שבריריות העצם ומגביר את הסיכון לשברים הפסקות. רוב האנשים שיש להם את המחלה אינם מודעים לכך עד שבר מתרחשת. אוסטאופורוזיס ניתן למנוע או ירידה על ידי תזונה נכונה ופעילות גופנית.

Osteogenesis Imperfecta

מחלת Paget היא הפרעה של תאים הנקראים osteoblasts ו osteoclasts כי הם אחראים פירוק, בנייה מחדש remolding רקמת העצם. מחלת פאג’ט גורמת לעצמות להיות מעבות ומוגברות, אך גם פריכות עקב התפתחות מבנית לא תקינה.

סרטן העצם

מחלה זו היא הפרעה גנטית המאופיינת בעצמות שבירות שבורות או שבורות בקלות. זה נגרם על ידי פגם גן בייצור של קולגן, חלבון זה נחוץ כדי להפוך את העצמות חזקות. Osteogenesis imperfecta אפילו משפיע על העצמות באוזן הפנימית ויכול לגרום לאובדן שמיעה, כמו גם לשיניים חלשות ועמוד מפותל.

רַכֶּכֶת

על פי המכון הלאומי לסרטן, סרטן העצם עשוי להיות בשל סרטן ראשוני שמתחיל בעצמות או מתפשט עד העצם כמו סרטן משני מחלק אחר של הגוף כגון סרטן הריאות, השד או הערמונית. ישנם סוגים שונים של סרטן העצם העיקרי כגון לוקמיה, osteosarcoma, סרקומה Ewing, histiocytoma סיבי ממאיר ו chondrosarcoma.

מחלת העצם המניעה הזו משפיעה על ילדים צעירים ונגרמת על ידי מחסור בויטמין D. ריקטס גורם לעצמות חלשות ופריכות השבר בקלות ובעצם וכאב בשרירים.

Osteomalacia דומה rickets כי זה נגרם על ידי פגם ב מטבוליזם ויטמין D על ידי הגוף, אבל זה משפיע בעיקר על מבוגרים. הוא מאופיין על ידי עצמות מוחלשות היווצרות עצם חריגה.

Acromegaly הוא מצב עצם הנגרמת על ידי עודף של ייצור הורמון הגדילה על ידי הגוף. עצמות מגודלות בפנים, הידיים והרגליים מאפיינות את המחלה. הגורם הנפוץ ביותר לאקרומגליה הוא גידול שפיר על בלוטת יותרת המוח במוח.

מחלה זו משפיעה על העצם של מפרק הירך אצל ילדים. ראש הירך, שהוא אזור המפרקים על העצם הארוכה ברגל העליונה, מתדרדר עקב מחסור באספקת הדם, גורם לכאב ולחוסר היכולת ללכת.

דיספלסיה סיבית גורמת לצמיחה מוגברת או לנפיחות עצם עקב התפתחות תאים לא תקינה. ישנם מספר סוגים של דיספלסיה סיבית שמשפיעים בעיקר על עצמות הגולגולת, הפנים, הצלעות, הזרועות העליונות, האגן, הירכיים והשיניים.

Osteomyelitis הוא זיהום חיידקי של העצם, אשר יכול להיות פתאומי או חריפה או כרונית. הטיפול עשוי לכלול אנטיביוטיקה ובמקרים מסוימים, ניתוח להסרת רקמת העצם הנגועה.

אוסטאומלציה

אקרומגליה

מחלת Perthes

דיספלסיה סיבית

Osteomyelitis