תה טימין תופעות לוואי

סקירה כללית

מלבד הערך הקולינרי שלה, קורנית משמש ברפואה המסורתית לטפל במגוון של מצבים בריאותיים. המתחם העיקרי שלה, תימול, מיוחסת עם תכונות מיקרוביאלית, אנטי פטרייתי, נוגדי חמצון ו antitussive. למעשה, תה טימין נחשב תרופה מצוינת לשיעול הקשורים ברונכיטיס ודלקות בדרכי הנשימה העליונות. עם זאת, ישנם כמה תה טימין תופעות לוואי לשקול.

תגובות אלרגיות

על פי מחקר שפורסם בגיליון אפריל 2006 של “צור דרמטיטיס”, כדאי להימנע משתיית תה טימין אם יש לך רגישות ידועה לצמחים במשפחת המנטה של ​​Lamiaceae. רשימת החברים השייכים למשפחה זו היא ארוכה, אבל כמה צמחים נפוצים כוללים רוזמרין, בזיליקום, כמון, זעתר, אורגנו וסלרי. חואן ר Avila, מחבר הספר “מקצועי של מדריך של תרופות משלימה ואלטרנטיבית,” ממליץ להימנע קורנית אם יש לך אלרגיה דשא. אם אתם חווים כאבים בחזה, קוצר נשימה, הידוק הגרון, פריחה בעור או נפיחות של המפרקים לאחר שתיית תה טימין, מחפשים טיפול רפואי מיידי.

רעילות שבעל פה

לדברי החוקרים ג’ואן בארנס ומארק בלומנטל, מינון גבוה של קורנית עלול לגרום לתופעות לוואי שליליות. חלק מן תופעות הלוואי הנפוצות ביותר הקשורות טימין כוללים צרבת, בחילה, הקאות, כאבי בטן, שלשולים, כאבי ראש וסחרחורת. בנוסף, השמנים נדיפים נוכח עלי טימין עשוי לקדם קצב לב מואץ ונשימה מהירה אצל אנשים מסוימים.

מצבים רפואיים

Avila גם מזהיר מפני בליעת קורנית או תה עשוי עלים טימין אם יש לך היסטוריה של מחלת לב, כיב פפטי או הפרעות עיכול אחרות.חוקרים גרמניים מצאו כי מין אחד של טימין, תימוס serpyllum, עלולה להיות השפעה שלילית על בלוטת התריס . צוות המחקר, שפרסם את ממצאיו בגיליון יוני 1982 של “פלנטה מדיקה”, דיווח כי טימין, כמו גם חברים אחרים במשפחת המנטה, השפיעו על רמות של הורמון מגרה בבלוטת התריס שהופרש על ידי בלוטת יותרת המוח בחולדות. בתיאוריה, זה אומר שתיית תה טימין על בסיס קבוע עלולה לגרום לירידה של הורמוני בלוטת התריס אצל אנשים גם כן. בנוסף, כדאי להימנע תה טימין אם אתה עוסק בטיפול החלפת בלוטת התריס או נטילת תרופות נגד בלוטת התריס.

אין מספיק מידע מדעי כדי לבסס את הבטיחות של קורנית לנשים בהריון, וזה לא ידוע אם תרכובות טימין לעבור לחלב אם. עם זאת, יש לציין כי קורנית שימש בעבר כדי לקדם את הווסת, כלומר, ייתכן שיש סיכון של הפלה ספונטני מעורב. ככלל, נשים הרות סיעוד לא צריך לצרוך תה צמחים או ספקים ללא הדרכה של רופא המטפל.

הריון והנקה