את שלושת השלבים של תהליך העיכול מזון

סקירה כללית

לפני האוכל הוא אפילו באופק, המוח מכין את הגוף לעיכול. עצם המחשבה על מזון יכולה לעורר שחרור של כימיקלים בקיבה. תהליך העיכול ואז ממשיך בפה, ממשיך הלאה לתוך הבטן ולאחר מכן מסתיים במעיים.

שלב צפלי

בשלב הצפאלי של העיכול, הציפייה למזון מכינה את הגוף לעיכול, לספיגה ולשימוש בחומרים מזינים במזון, על פי מאמר שפורסם ב -2008 ב”תיאבון “. ההיבט החושי של המזון, כמו המראה והריח , משפיע על התנהגות אכילה. לדוגמה, ריח של מאכל האהוב יכול להגדיר את הבמה עבור אכילת יתר. זה קורה כתוצאה ההפעלה של medulla oblongata ידי קלט מזון הקשורים חושית. Medulla oblongata שולטת פונקציות אוטונומיות כמו פעימות הלב והנשימה. תחושת המזון בפה או במחשבות הקשורות למזון שולחת אותות ל- medulla oblongata דרך עצב הוואגוס כדי לעורר את שחרורם של כימיקלים בקיבה, פפסין וחומצה הידרוכלורית, הממלאים תפקיד בהתפלגות המזון. עצב הוואגוס הוא הארוך ביותר של עצבי הגולגולת, או עצבים שמקורם במוח, והוא משתרע דרך הבטן.לדברי החוקרים, תגובה זו מושפעת כנראה מהגרפין הפפטיד האורקסגני, שהוא חלבון שנמצא בעיקר הקיבה, אך קיימת גם במוח. “Orexigenic” פירושו פשוטו כמשמעו, “מעורר תיאבון”. Ghrelin מסוגל תקשורת אותות המוח. לכן, גרלין הוא מה שמעורר תיאבון. Grelin גם משפיע על כמה שומן מן המזון נספג לתוך הגוף.

שלב קיבה

שלב קיבה העיכול מתחיל כאשר המזון נכנס לקיבה, גורם הבטן כדי להרחיב. הבטן מכן ממשיכה לשחרר את חומצה הידרוכלורית כימיקלים עופרת ו pepsin, הראשון מגורה בשלב cephalic. תהליך זה מסייע לשפר את צריכת המזון ואת העיכול, על פי מאמר שפורסם בשנת 2010 ב “ביולוגי ו פרמצבטיקה עלון”. כאשר האוכל הוא בבטן או בפה, רפלקס ואגו- vagal מתקשר אילו חומרים מזינים, כגון פחמימות וחלבונים רכיבים , נוכחים. בהתבסס על המשוב, משחררים את הרמות הנדרשות של כימיקלים לעיכול. יש קולטנים טעם בפה שיכולים לזהות אילו חומרים מזינים אכלו.

שלב המעי

הפרשת כימי קיבה מפסיקה לאחר השלב המעיים של העיכול מתחיל. פעולה זו היא יזמה על ידי מתיחה של התריסריון ואת הפרשת enterogastrone ההורמון. Enterogastrone שולט בהפרשת חומצת הקיבה בעיקר כאשר השומן מגיע לתריסריון, על פי מאמר שפורסם בשנת 2008 ב “אנדוקרינולוגיה עכשווית”. התריסריון הוא חלק קצר של המעי הדק המחבר את הבטן עם שאר המעי הדק. כאשר תהליך זה מתרחש, התיאבון פוחת כדי לעצור את צריכת המזון.