את שעועית פינטו צמחוני הטוב ביותר

סקירה כללית

רוב שעועית pinto שעועית הם צמחוניים, אבל שעועית pinto refried עשוי להכיל שומן או שומן בעלי חיים אחרים, במיוחד מהסוג שימש במסעדות מקסיקניות. שעועית יבשה הם הבחירה הטובה ביותר להכנת שעועית pinto צמחוני עבור כל סוג של צלחת שעועית. למרות שהם לוקחים כמה מחשבה תחילה כדי להכין, שעועית יבשים מאפשרים לך את הגמישות ביותר להוסיף מרכיבים ובישול שעועית בדיוק כמו שאתה רוצה אותם.

נתרן נמוכה

שעועית פינטו מיובשת אין מלח הוסיף, מה שהופך אותם הבחירה הבריאה. במידת הצורך, לחפש שעועית pinto משומר ללא מלח הוסיף, כך שאתה יכול להוסיף רק את הסכום הרצוי עבור המתכון שלך, כך שתוכל להשתמש בנוזל שעועית בלי עומס על המנה שלך עם מלח. יש לשטוף את כל שעועית pinto גבוהה נתרן עם מים לפני כולל אותם המתכון שלך.

איטי מבושל

בעת הכנת שעועית pinto מ שעועית יבשה, בישול איטי או להשרות ארוך לפני הבישול נותן את התוצאות הטובות ביותר. הסר כל שעועית מקומט או פגום או חלוקי אבן קטנים מן שעועית יבשה לפני השריה או בישול. הצמחונים מתמצא ממליץ השריית שעועית עד שהם הוכפלו בגודל ממצב יבש שלהם אין קמטים ולאחר מכן לבשל אותם במשך שש שעות ב crockot. מבשלים את שעועית פינטו עד שהם רכים לחלוטין, אבל עדיין יש את צורתם ללא פגע. עם שעועית משומר, זה אומר בישול במשך כמה דקות.

מבושל עם מרק

מבשלים שעועית פינטו, מיובשים או משומרים, במרק הירקות או במלאי ולא במים עבור הטעם העשיר ביותר. מרק ירקות או תוצרת בית, שנעשו עם שאריות ירקות שנצברו, קפואים עד הצורך וזורקים לתוך stockpot של מים, הוא אפילו טוב יותר.

נוסף על החומרים

תלוי איך אתה משתמש שעועית pinto, להוסיף כמה תבלינים, תבלינים או ירקות לתערובת. האפשרויות הטובות ביותר עבור שעועית pinto כוללים בצל, שום, סלסה, זיתים שחורים, אורגנו או התזה של בירה, על פי Vegan מאמן. ברברה פישר מאתר המזון נמרים ותותים ממליצים על הוספת פפריקה מעושנת ספרדית לטעם בשר חזיר מעושן בשעועית פינטו צמחונית. היא משתמשת 1/2 1 כף. לכל 1 ליטר של פינטו מיובשים.