הסימפטומים של spurs העצם בכתף

כְּאֵב

עצם דורבנות במפרק הכתף נגרמות בדרך כלל על ידי osteoarthritis, מדינות MayoClinic.com. העצם דורשת טופס בתגובה התמוטטות בלאי של סחוס במפרק הכתף מפני שימוש יתר, הזדקנות או פציעה. עצמות עצם המרכיבות את מפרק הכתף לא בהכרח גורמות לסימפטומים, אך מטופלים בעלי ספירת עצם גדולה, אשר צובטים עצבים או יורדים שטח במפרק הכתף, יכולים לחוות תסמינים משמעותיים. לכן, חולה עם כאב כתף משמעותי צריך לתזמן פגישה עם הרופא שלו עבור הערכה נכונה וטיפול בכאב הכתף או ניידות מוגבלת.

נְפִיחוּת

התסמין השכיח ביותר של היווצרות עצם העצם בכתף ​​הוא כאב על פי MayoClinic.com. אם אוסטיאוארתריטיס היא הגורם להיווצרות שלשול עצם, אזי הכאב גרוע יותר כאשר המטופל מתחיל בפעילות, או במהלך תקופה של חוסר פעילות, על פי Medline Plus, של המכונים הלאומיים לבריאות. זה קורה בגלל spurs העצם במפרק הכתף יכול לדחוס את עצבי החושים הסמוכים במפרק הכתף, כי הם ממוקמים סביב העצם, שריר, ורקמות רכות אחרות. אז עצבים חושיים אלה ואז לשלוח אותות כאב למוח, אשר מניב את החוויה של החולה של כאב במפרק הכתף. כאב מתואר בדרך כלל כמו משעמם וכואב, אבל יכול להיות מתואר כמו חד עם תנועות מסוימות. בנוסף, הכאב הוא בדרך כלל גרוע יותר עם פעילות טובה יותר עם שאר. ברוב המקרים, טיפולים שמרניים הם העדיפו, כגון מנוחה, טיפול קרח, תרופות ללא מרשם, אבל ייתכן שיהיה צורך בהתפתחות חמורה של spurs העצם בכתפיים.

תנועה מוגבלת

MayoClinic.com מציין כי נפיחות היא תופעה שכיחה של היווצרות של spurs העצם הטופס בכתף. זה קורה כי עצם על עצם שפשוף גורם למערכת החיסונית של הגוף לשחרר כימיקלים מסוימים שיכולים לגרום לנפיחות בכתף. נפיחות עלולה לגרום לכתף להיראות גדולה יותר מאשר הכתף השנייה של המטופל. נפיחות בכתף ​​עשויה גם להיות אדומה וחמה כדי לגעת. יתר על כן, נפיחות יכול להפחית באופן משמעותי את תנועת הכתף של החולה. אם הנפיחות היא בעיה, המטופל צריך לנסות לשמור על הכתף שלו מוגבה מעל רמת הלב שלו, כך כוח הכבידה יכול להפחית את כמות הנוזל במפרק הכתף. המטופל צריך גם לקבוע פגישה עם הרופא שלו עבור הערכה נכונה וטיפול נפיחות בכתף.

חולה עם spurs עצם במפרק הכתף עלול להיתקל במגבלות הניידות של מפרק הכתף. זה קורה בגלל spurs העצם עשויים להיווצר במפרק הכתף שיכול להפריע את השרוול rotator, ניתן לשפשף על עצם אחרת, או יכול להגביל את התנועה של הראש humeral, או את עצם הזרוע העליונה. במקרה זה, תנועה מוגבלת שנגרמת על ידי spurs עצם גדול במפרק הכתף סביר להניח שלא יטופל באופן שמרני. אם ניידות מוגבלת מאוד, ומגביל את היכולת של המטופל לבצע תחביבים רגילים ופעילויות גופניות, סביר להניח שיהיה צורך להסיר את spurs העצם מן הכתף משותפת. סיכוני ניתוח כוללים זיהום, דימום מוגזם, ופגיעה עצבית אפשרית. לכן, הסיכונים והיתרונות של כל הליך צריכים להיות דנים ביסודיות עם המטופל.