סימנים ותסמינים של סידן נמוכה בדם

פגיעה נוירולוגית

סידן חיוני לתאים לתפקד כראוי, כדי לחזק את העצמות ואת השיניים. Hypocalcemia מתאר את המצב של סידן הדם נמוך מדי, היא לעתים קרובות התוצאות כאשר הגוף מאבד סידן יותר מדי באמצעות שתן, או כאשר העצמות אינן נעות מספיק הדם. רמות סידן בדם יכולות לרדת במידה בינונית ללא סימנים או סימפטומים בולטים: הסימפטומים בדרך כלל מתפתחים עם הזמן, או כאשר רמות יורדות בצורה מסוכנת. ראה את הרופא שלך אם אתה חושב שאתה עלול להיות מושפע.

תנועה לקויה

רמה נמוכה של סידן בדם יכולה להשפיע על תפקודי מערכת העצבים ולגרום לבלבול נפשי, אובדן זיכרון, הזיות ואשליות, לדברי מרק. אנשים מסוימים עשויים גם להיראות מדוכאים. תסמינים אלו יפסיקו מיד אם רמות הסידן בדם גדלו.

התקפים

היפוקלצמיה יכולה גם לגרום לשינויים בתנועת הגוף, כולל עוויתות שרירים ורעד הגוף, מציין מרק. כאשר רמות הסידן יורדות בצורה מסוכנת, עוויתות שרירים יכולות להתרחש. במקרים מסוימים, שרירי הגרון יכולים לעוות, ולגרום לנשימה קשה. תינוקות שנולדו עם רמות סידן נמוכות עשויים להיראות עצבניים, מעוותים או רדומים, לדברי בית החולים לילדים בפיטסבורג.

חוש המשוש

רמות סידן נמוכות מדי יכולות גם לגרום להתקפים, דיווחי Merck. שני תינוקות ומבוגרים הסובלים hypocalcemia נמצאים בסיכון של התקפים בגלל המצב.

קצב הלב

תחושת המגע של אדם יכולה להיפגע על ידי רמות סידן בדם. אנשים עשויים להרגיש כאילו העור הוא עקצוץ, שריפה, או קהה. זה מורגש לרוב באצבעות, ברגליים, בשפתיים ובלשון, מסביר מרק.

רמות סידן נמוכות יכולות להוביל לקצב לב חריג. כמו עם סימפטומים אחרים, אתה צריך לראות את הרופא אם אתה חווה דופק נורמלי.