סימנים ותסמינים של פציעות בכתף

סקירה כללית

הכתף היא מפרק כדור ושקע. הכדור נקרא ראש עצם ההומורוס, או עצם הזרוע העליונה, והשקע נקרא גלנואיד, שהוא חלק מעצם הכתף. הכתף היא המפרק המטלטל ביותר בגוף האדם. זהו גם האתר הנפוץ ביותר עבור סוגים שונים של פציעות. כגון חפתים מסובבים, נקעים, נקעים ושברים. לדעת מה הסימנים והתסמינים לחפש יכול לעזור לך לזהות בעיה הכתף ולאחר מכן לנקוט את הצעדים הדרושים כדי לעזור לפתור את זה לפני שהוא מחמיר.

רַעַשׁ

אם אתה שומע popping או טחינה רעש מגיע מכתף שלך כאשר אתה מזיז אותו, זה יכול להיות סימפטום של פגיעה. טחינה ו popping קולות יכול להיגרם על ידי עצם שחיקה נגד עצם, שקיות נוזל של התפרצויות גלנוהומראליות או גידים מחליק על העצם. צלילים אלה קשורים בעיקר פציעות סיבוב הרוטור.

עצור

עצם העקורים יכולה להיות סימפטום של פגיעה בכתף. בכתף יש שלוש עצמות: עצם הזרוע, עצם הזרוע העליונה, עצם הבריח, עצם הבריח, או עצם השכמה. אם אחת העצמות האלה נעקפת, היא עלולה לגרום לכתף להופיע מעוותת. כאשר humerus הוא נקע מהמפרק, הכתף תירגע לאחור או קדימה. כאשר הבריח הוא נעקרו, זה יכול ליצור מכה על החלק העליון של הכתף.

כְּאֵב

התסמין השכיח ביותר של פגיעה בכתף ​​הוא כאב. המיקום של הכאב יהיה שונה בהתאם לסוג של פגיעה. לדוגמה, דלקת הגידים בדרך כלל לגרום לכאב לאורך כל אורך הזרוע העליונה או על החלק הקדמי של הכתף, בעוד השרוול מסובב קרועה בדרך כלל לגרום לכאב על החלק העליון של הכתף.

נוּקְשׁוּת

כתף קשיות, או כתף קפואה, הוא סימפטום נוסף של פגיעה בכתף. נוקשות מצביע על טווח תנועה פוחת, כגון קושי להרים את היד מעל הראש או לא להיות מסוגל להגיע מאחורי הגב גם בסיוע. גורם נוקשות הכתף כוללים מפרקים הכתף, הפרעות האנדוקרינית, ניתוח טראומה.