תופעות לוואי של נטילת פרוביוטיקה

הַדבָּקָה

הפרוביוטיקה מוגדרת על ידי Drugs.com כ”חומרים המופרשים על ידי מיקרו-אורגניזם אחד הממריץ את צמיחתו של אחר “. “American Journal of Clinical Nutrition”, או AJCN, מתאר פרוביוטיקה חיידקים חיים, כי לגרום לבריאות אדם כאשר הוא נלקח כמויות נאותות. פרוביוטיקה משמשים בעיקר לבעיות גסטרו-מעיים, כגון מחלות דלקתיות ושלשולים, וכן עבור זיהומים בדרכי השתן ודלקות בדרכי השתן. פרוביוטיקה נחשבת בטוחה יחסית, אבל יש להם כמה תופעות לוואי, כולל זיהום, בעיות במערכת החיסון והתנגדות אנטיביוטית.

החיסון ואת ההשפעות המטבוליות

הסיכון לזיהום או אלח דם הוא האזור החשוב ביותר לדאגה בשימוש פרוביוטי, על פי ה- AJCN. כמה פרוביוטיקה תוכננו להיות דבקות טובה בקיר המעי, אשר עשוי להגביר trasnlocation חיידקים ארסיות, גרימת זיהום. ה- ACJN מדווח כי הפרוביוטיקה החזקה ביותר עלולה להגביר את הנגיף, או הנטייה לגרום לזיהום. Medline פלוס קובע כי אנשים עם מערכת החיסונית קשה במיוחד עלול לפתח זיהומים חמורים או חיידקים בדם מלקחת פרוביוטיקה. “הרפואה הרפואית הבריטית” מצטטת מקרים של זיהום מקטובצילוס, פרוביוטיקה שכיחה. אישה בת 74 פיתחה מורסות כבד לאחר ארבעה חודשים על פרוביוטיקה, גבר בן 67 שנטלה בקפסולות פרוביוטיות באופן קבוע פיתח זיהום לאחר שאיבת שן. רוב המקרים המדווחים זיהום להתרחש אצל קשישים או תינוקות.

עמידות לאנטיביוטיקה

AJCN אומר כי שינויים ארוכי טווח של חיידקים “בריאים” מעיים עלולה להיות השפעה שלילית על התפתחות החיסון. הם מסבירים כי מחקרים מראים כי חיידקי מעיים נורמליים חשובים בגידול התפתחות חיסונית בריאה, כמו ברקמת הלימפה הבטן. פרוביוטיקה מזינה עשויה לשנות את המיקרוביוטה החיונית הזו, עם השפעות מזיקות על החסינות. זה נכון במיוחד עבור יילודים ונשים בהריון. למיקרוביוטה של ​​המעיים יש גם תפקיד חשוב בפעילויות מטבוליות כמו תקנה של גלוקוז, חילוף חומרים בדם ועיכול פחמימות מורכב. קיים סיכון של השפעות מטבוליות שליליות מן המניפולציה של הצומח במעיים עם שימוש בפרוביוטיקה.

תופעות לוואי אחרות

Drugs.com קובע כי עמידות אנטיביוטית כבר דיווח על Lactobacillus פרוביוטית באירופה. “מחלות זיהומיות קליניות” מדווח כי זנים רבים של לקטובצילי הם עמידים באופן טבעי אנטיביוטיקה vancomycin. זה יכול לפעמים להפוך את פרוביוטיקה untreatable במקרים נדירים של זיהום. “ביו-רפואה וסביבתית” מצטט מחקר שמצא כי עמידות אנטיביוטית קיימת במינים שונים של זנים פרוביוטיים. רוב הזנים היו עמידים לאנטיביוטיקה ciprofoxacin, amkacin ו- gentamycin. הוא קובע כי זה מהווה איום על בטיחות המזון וכי השימוש פרוביוטיקה צריכה להיות מכוונת על ידי הנחיות ותקנות.

תופעות לוואי אחרות מהפרוביוטיקה כוללות אי נוחות בבטן או גז, אינטראקציות בין תרופות ואפקטים נוירולוגיים נדירים. Endocarditis, זיהום בציפוי הפנימי של הלב כבר דיווחו על זיהום בדם הנגרם על ידי שימוש פרוביוטי.