את ההבדלים בין mucinex & sudafed

רכיבים פעילים

גודש באף יכול להיות לא נעים, לעתים קרובות לשלוח אנשים ממהרים המעבר התרופה של בית המרקחת המקומי שלהם כדי למצוא הקלה. בעוד מוצרי Mucinex ו- Sudafed מסייעים להקל על גודש האף, ישנם הבדלים חשובים בין שתי התרופות. אם אינך בטוח איזו תרופה תהיה המתאימה ביותר למצבך, התקשר לרופא לקבלת ייעוץ.

פוּנקצִיָה

בעוד המרכיבים משתנים בהתאם למוצר הספציפי, החומרים הפעילים במוצר Mucinex שונים לעתים קרובות מהרכיבים הפעילים במוצר Sudafed. מוצרים רבים של Mucinex מכילים את החומר הפעיל guaifensin, חומר חיטוי. מוצרים Sudafed נמכר מאחורי בית המרקחת מונה בדרך כלל מכילים את המרכיב הפעיל pseudoephedrine, ואילו מוצרים Sudafed נמכר במעבר הרפואה הקרה של בית המרקחת מכילים את phenylphrine מרכיב פעיל. הן pseudohedhedrine ו phenyephrine הם decongestants האף.

תופעות לוואי

למרות שגם Mucinex וגם Sudafed עובדים על מנת להקל על גודש הסינוסים, שתי התרופות עובדות בדרכים שונות. Mucinex עובד על ידי הרפיה ודילול הריר שגורם לגודש. Sudafed עובד על ידי צמצום כלי הדם במעברים האף.

תופעות הלוואי האפשריות של מוצר Mucinex או Sudafed משתנות בהתאם למוצר הספציפי. מוצרי Mucinex המכילים guaifensin עלולים לגרום לכאבי ראש, בחילות והקאות. מוצרים סודאפאיים המכילים פסאודואפדרין עלולים לגרום לחוסר מנוחה, בחילה, הקאות, כאבי ראש או חולשה. זה עלול גם להוות סיכון לתופעות לוואי חמורות יותר, כולל פעימות לב לא סדירות או מהירות, קשיי נשימה, כאבי בטן, קשיי שינה, סחרחורת ועצבנות. מוצרים Sudafed המכילים phenylphrine עלול גם לגרום לתופעות לוואי חמורות, כולל עצבנות, סחרחורת או חוסר שינה. אתה צריך להפסיק את השימוש במוצרים אם כל אלה תופעות לוואי חמורות להתרחש, מזהיר PubMed בריאות.