את ההשפעות של קרינת מיקרוגל

סקירה כללית

קרינת מיקרוגל היא קרינה אלקטרומגנטית שהיא סוג מסוים של רדיואקציה רדיואקטיבית שנמצאת בתדירות הגבוהה של הסולם: 300 MHz עד 300 GHz. סוגים שונים של קרינה אלקטרומגנטית נבדקו ונבדקו להשפעות על בריאות האדם. קרינת MW מתנורי מיקרוגל, מכשירי רדיו, טלפונים סלולריים וציוד אלקטרוני אחר עלולה לגרום לבעיות במספר תחומים.

מְסַרטֵן

יש כבר כמה ויכוח אם טלפונים סלולריים, הפועלים בתוך תדר מיקרוגל, יכול לגרום לגידולים במוח. בעוד שהסוכנות הבינלאומית לחקר הסרטן זיהתה את גלי הרדיו הנמוכים הללו כעלולים להיות מסרטנים, המכון הלאומי לסרטן אומר שרק חלק מהמחקרים הרבים שנערכו הראו עלייה בסיכון לסוגים מסוימים של גידולים במוח. מחקרים אלה כוללים מחקר שנערך על ידי חוקר ראשי MJ Schoemaker וצוות, שפורסם ב “British Journal of Cancer” בשנת 2005, אשר הראה כי אנשים שהשתמשו בטלפונים סלולריים במשך 10 שנים או יותר היו בסיכון מוגבר לגידול באותו צד של ראש שהם מחזיקים את הטלפון באופן קבוע. מחקר נוסף, שבוצע על ידי מ ‘שעות ושותפים ופורסם ב “Revue d’Epidemiologie et de Sante Publique” ב -2007, אישר את הממצאים. שני המחקרים היו חלק מחקירה של 13 מדינות שנערכה על ידי קבוצת המחקר של Interphone, שפרסמה את התוצאות במאי 2010 ב “International Journal of Epidemiology” והגיעה למסקנה כי משתמשים עם חשיפה גבוהה עלולים לעמוד בפני סיכון מוגבר לסרטן. מאידך, יצרני הטלפונים הניידים כמו מוטורולה מימנו כמה מחקרים שהתמקדו במשתמשים לטווח קצר, ולכן לא מצאו סיכון מוגבר. בעוד Interphone אומר מחקר נוסף לטווח ארוך ההשפעות נדרשת, זה בהחלט לא יכול להזיק לנקוט זהירות. סכנה יכול להיות מופחת באמצעות אוזניות או רמקול הטלפון כך הטלפון אינו מוחזק ליד הראש שלך.

שֶׁל הַרְבִיָה

חלקים של הגוף רגישים לחום יכול להיפגע על ידי קרינת מיקרוגל של רמת כוח מספקת, אומר ד”ר עלי Khounsary של המעבדה הלאומית Argonne על אתר האינטרנט של אנרגיה. זה כולל את האשכים, אשר הסיבה קרינת מיקרוגל עשויה להשפיע על יכולת הרבייה של גברים, אפילו גורם לאי פוריות בחלק.

נוירולוגיות

אנשים העובדים ישירות בתוך שדות המיקרוגל טענו מגוון תסמינים, כולל עיכול, כאבי ראש, עייפות והפרעות שינה. השפעות אלה נובעות משדות הקרינה המיקרוסקופית המתרחשים במערכת העצבים המרכזית של הגוף, על פי המרכז הקנדי לבריאות ובטיחות תעסוקתית (CCOHS). סוג זה של קרינה הוא בדרך כלל מן הדופק מאופיים שדות, לא את שדה גל קבוע ניתנה על ידי תנורי מיקרוגל, אך Khounsary מוסיף כי מחקרים הראו תנורי מיקרוגל יכול להשפיע על התנהגות של בעלי חיים. סיכונים אפשריים אחרים של קרינת מיקרוגל שפורסמו כוללים אובדן זיכרון, לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז. ובעוד תנורי מיקרוגל הם הרבה יותר בטוח ממה שהיו בעבר, אפילו אחד שעובד כראוי עשוי לייצר רמות מיקרוגל גבוהות יותר במטבח מאשר תחנת הבסיס הסלולרי הסמוך היה, אומר ארגון ללא כוונת רווח בבריטניה מבוססי Powerwatch. החשיפה יכולה להיות מופחתת על ידי הבטחת החותם נקי ובלתי נשבר, ושמירה על הפנים שלך מן הדלת זכוכית במהלך המבצע.