את הטוב ביותר ללא מרשם תרופות אנטי דלקתיות

Naproxen

תרופות אנטי דלקתיות נלקחים בדרך כלל לטיפול במצבים הנגרמים על ידי דלקת, כגון דלקת פרקים, ankylosing spondylitis, tendonitis, bursitis, צנית, חום או כאבי מחזור. תרופות אלה מפחיתים אותות כימיים הגורמים לכאב ודלקת בגוף, במיוחד באזור הפגוע. חנויות התרופות מספקות מגוון תרופות אנטי-דלקתיות שהחולה יכול לבחור מהן. כדי לעשות את הבחירה הטובה ביותר, הוא חייב להבין את הסיכונים ואת היתרונות של לקיחת כל אחד.

איבופרופן

Naproxen, או Aleve, היא תרופה שכיחה ללא מרשם (OTC) כי המטופל יכול לבחור לטפל במצב מסוים שלה. Naproxen הוא תרופה נוגדת דלקת לא סטרואידים (NSAID) שיכולה להפחית דלקת כי מצב מסוים גורם. בפרט, naproxen, בין סטרואידים אחרים, מומלץ כאב כרוני בגב התחתון, קובע סקירה Cochrane. למרות יעיל בטיפול בתנאים דלקתיים, naproxen עלול לגרום לתופעות לוואי חמורות. תרופה זו יכולה להגדיל את הסיכון לדימום בקיבה או להגדיל את הסיכון של סכנת חיים או בעיות במחזור החיים. תופעות לוואי אלו מתרחשות בדרך כלל אצל חולים עם בעיות קיימות או באלו שמשתמשים בכרוניים בנפרוקסן. על המטופל לחשוד בקיבה מדממת אם היא מבחינה בקיא בדם, בצואה מדממת, בכאבי בטן או בחילות. תסמינים של בעיות לב או במחזור כוללים כאבים בחזה, חולשה, קוצר נשימה, מהירות מהירה או בעיות ראייה.

אַספִּירִין

Ibuprofen, או Advil, היא תרופה נפוצה המשמשת לטיפול בדלקת. בחודש יולי 2008, העיתון האירופי של פרמקולוגיה קלינית דיווח כי איבופרופן היה קשורה עם ציונים גבוהים יותר בסולם הכאב ב -30 אחוז יותר חולים מאשר אצטמינופין. חולים אשר נטלו איבופרופן ציינו כי כאב התערער פחות עם פעילות יומית מאשר אלו שקיבלו אצטמינופן. Ibuprofen הוא NSAID כי מניות תופעות לוואי זהה naproxen ו NSAIDs אחרים. לכן, המטופל צריך לחפש טיפול רפואי מיידי הוא חווה תופעות לוואי רציניות.

אספירין הוא גם אחד התרופות הטובות ביותר OTC כי המטופל יכול לקחת להקלה על הכאב. באופן ספציפי, Journal of Neurology מדווח כי אספירין יעיל במיוחד בטיפול בכאבי ראש מיגרנה. במחקר זה, האספירין היה יעיל כמו תרופות מיגרנה טיפוסיות והציע פחות תופעות לוואי. למרות האפקטיביות של מיגרנות, אספירין יכול לשמש גם לטיפול בתנאים דלקתיים אחרים שעלולים לגרום לכאב. שים לב, אספירין מעכב טסיות, אשר יכול לגרום לטווח ארוך דילול הדם. לכן, חולה עם חתך, חבורה או פגיעה אחרת מטראומה צריך לחפש טיפול רפואי דחוף כדי לוודא דימום הוא נשלט כראוי.