את תופעות הלוואי של ליזין כדי להפחית פצעים קר

אבני חן

ליזין הוא חומצת אמינו חיונית הדרושה לתמיכה בצמיחה ופיתוח, ריפוי פצעים ומטבוליזם של שומנים לאנרגיה. ליזין הוא גם מפורסם, על פי אוניברסיטת פיטסבורג מרכז רפואי, כטיפול פצעים קר. עבור אלה האחרונים, UPMC ממליצה תוספי ליזין במינונים עד 3 גרם ליום. מומחים אחרים, כמו המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד, ממליצים על מינונים גבוהים עוד יותר – עד 9 גרם ליום במהלך התפרצות אקטיבית. למרות תוספי ליזין בטוחים בדרך כלל, כמו עם כל תוספת תזונתיים אחרים, הם יכולים לפעמים לגרום לתופעות לוואי.

לב וכלי דם

UPMC אומר כי תוספי ליזין עלול לגרום אבני מרה, לפחות אוגרים. נכון לחודש נובמבר 2010, הספרייה הלאומית לרפואה אינה מפרטת כל מקרה המקשר תוספי ליזין לאבני מרה בבני אדם. עם זאת, אם יש לך היסטוריה של מחלת גרסטון, זה רעיון טוב לדבר עם הרופא שלך לפני תחילת תוספי ליזין עבור פצעים קר או כל מצב אחר. למרות שאנשים רבים עם אבני מרה לא חווים סימפטומים כלל, אחרים חווים כאב חד, cramping או עמום בצד האמצעי או הימני של הבטן, בדרך כלל בתוך דקות של אכילה. סימנים ותסמינים אחרים של אבני מרה כוללים הצהבה של העור ואת הלבנים של העיניים, צואה בצבע חימר, בחילות והקאות לאחר הארוחות ואת מלאות הבטן. אם אתם סובלים מתסמינים גרסטון, אתה צריך לראות רופא, גם אם אתה לא משתמש תוספי ליזין.

גסטרואינטסטינאלי

ליזין פוטנציאלית מפעילה הן השפעות ישירות ועקיפות על הלב ועל מחלת כלי הדם. מחקר שפורסם בשנת 1982 בכתב העת “Experientia” מצא כי תוספת ליזין בתרנגולות הגבירה את רמות הכולסטרול בדם. כולסטרול בדם גבוה, בתורו, עלול לגרום התקשות של העורקים. ליזין גם מתחרה בחומצת אמינו אחרת, הנקראת ארגנין, לקליטה. מאז arginine מסייע להרחבת כלי הדם, נטילת תוספי ליזין עשוי בעקיפין לקדם התכווצות כלי הדם על ידי הקטנת הזמינות של arginine. נכון לחודש נובמבר 2010, הספרייה הלאומית לרפואה אינה מפרטת כל מקרה המקשר תוספי ליזין להתקפי לב או לבעיות אחרות בכלי הדם. עם זאת, אנשים רבים המשתמשים תוספי מזון אינם חולקים מידע זה עם הרופאים שלהם. אם יש לך היסטוריה של בעיות לב או כלי דם, אתה צריך לבדוק עם הרופא שלך לפני נטילת ליזין או כל תוספת תזונתיים אחרים.

מונוגרפיה סמים שפורסם בגיליון יוני 2007 של “ביקורות רפואה אלטרנטיבית” רשימות בחילה, התכווצויות בטן ושלשולים כמו תופעות לוואי של מינון ליזין יותר מ 10 גרם ליום. עם זאת, סובלנות משתנה מאדם לאדם וכמה אנשים עשויים לחוות קיבה במערכת העיכול במינונים נמוכים מ -10 גרם ליום. תסמינים במערכת העיכול מתרחשים כאשר ליזין ללא הפרעה יושב בדרכי העיכול כי הצריכה עולה על יכולת הגוף לספיגה. חלוקת המינון הכולל של ליזין לשלוש או ארבע מנות קטנות שנלקחו במהלך היום ממקסמת את הקליטה וממזער תופעות לוואי. אם זה לא מספיק, אתה צריך לנסות להקטין את המינון הכולל במרווחים של 500 מ”ג עד 1 גרם ליום עד שתמצא מנה המתאימה לך. אתה לא צריך פשוט לסבול דרך תופעות לוואי כי lysine הגוף שלך לא יכול לספוג אין שום השפעה על פצעים קר.