סימנים ותסמינים של phosphatase אלקליין גבוה

חסימת המרה

פוספטאז אלקליין מוגבה קשור לסימנים ותסמינים רבים. לדברי ד”ר דיקן וות’רבי, רופא נטורופתית ומחבר הספר “כימיה בדם וניתוח CBC”, פוספטאז אלקליין הוא קבוצה של איזונזימים שמקורם בעצמות, בכבד, במעיים, בעור ובשלייה. Isoenzymes הם אוסף של אנזימים כי לזרז את התגובה הכימית אבל יש מבנים שונים ותכונות ביוכימיות. גבוהה phosphatase אלקליין מציע מספר מצבים בריאותיים אפשריים, כל אחד עם קבוצה ייחודית של סימנים ותסמינים.

רַכֶּכֶת

חסימת מרה, הידוע גם בשם חסימת צינור המרה, יכול לגרום רמות phosphatase אלקליין גבוהות. לדברי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד, חסימה מרה היא חסימה של הצינורות המביאים המרה מהכבד לכיס המרה ולמעי הדק. גורמים רבים יכולים לגרום חסימה מרה, כולל ציסטות בצינור המרה המשותף שלך, בלוטות הלימפה מוגדלת, אבני מרה, דלקת של צינורות המרה שלך, טראומה מניתוח כיס המרה, גידולים של צינור המרה שלך או לבלב וגידולים אחרים שהתפשטו מערכת המעי הרגיז שלך. יחד עם רמות phosphatase אלקליין גבוהות, סימנים ותסמינים שכיחים הקשורים לחסימה מרה כוללים כאבי בטן בצד ימין עליון, שתן כהה, חום, גירוד, צהבת או הצהבה של העור, צואה בצבע בהיר ובחילה והקאות. בנוסף רמות גבוהות של phosphatase אלקליין בדם שלך, ייתכן גם הגדילה את רמות הדם של bilirubin ואת אנזימי הכבד.

שחמת הכבד

Rickets, מחלת עצם, עלולה לגרום רמות phosphatase אלקליין גבוהות וסימנים רבים אחרים. FamilyDoctor.org קובע כי רככת היא הפרעה המשפיעה על העצמות שלך, גורם להם להיות רך שבר בקלות. הסיבה השכיחה ביותר של רככת היא מחסור בוויטמין D, למרות רככת יכול גם להיות מצב בירושה. ריקטס שכיח ביותר אצל ילדים. Weatherby קובע כי מחלות עצם, כגון רככת, גורם לעלייה ב phosphatase אלקליין כי הם פרופורציונליים לייצור תאים עצמות חדשים. יחד עם רמות דם גבוהות של phosphatase אלקליין, סימנים ותסמינים נפוצים הקשורים רככת כוללים רגליים מושחלות, עמוד השדרה מעוקל באופן חריג, פרקים עבים וקרסוליים, צמיחה מאוחרת, חולשת שרירים וכאב באגן, עמוד השדרה והרגליים. לדברי MayoClinic.com, עיוותים השלד, שברים בעצמות ההתקפים הם סיבוכים אפשריים הקשורים רככת.

שחמת הכבד, מצב מתמשך של הכבד שלך, יכול לגרום רמות גבוהות של phosphatase אלקליין בדם. לדברי המכון הלאומי לסוכרת ומחלות עיכול וכליות, שחמת הכבד היא מצב שבו הכבד שלך מתדרדר עם הזמן, בסופו של דבר תקלה עקב פגיעה כרונית. אם יש לך שחמת הכבד, רקמת צלקת החליף חלק משמעותי של רקמת הכבד שלך בריא, אשר יכול לחסום את זרימת הדם דרך הכבד שלך. תפקוד כבד פגום משבש את יכולתו של הכבד לשלוט בזיהומים, להסיר רעלים מן הדם שלך בתהליך החומרים המזינים. יחד עם רמות דם גבוהות של phosphatase אלקליין, סימנים ותסמינים נפוצים הקשורים שחמת הכבד כוללים חולשה, עייפות, ירידה בתיאבון, בחילות, הקאות, ירידה במשקל, כאבי בטן, גירוד וכלי דם כמו עכביש על העור שלך. NIDDK קובע כי אבחנה של שחמת הכבד אושרה על ידי בדיקה גופנית, בדיקות דם הדמיה.