סימנים של דימום פנימי לאחר חתך

שינויים סימן חיים

ניתוח קיסרי הוא הניתוח הנפוץ ביותר בארה”ב, כשליש מכל המשלוחים הם ניתוח קיסרי, על פי המרכז לבקרת מחלות. דימום יכול להתרחש מן הרחם או חתך בעור, מן האתר המצורף שליה, או מכלי דם נייק או פגום. איבוד דם מניתוח קיסרי עשוי להיות כפול מזה שאבד במשלוח הנרתיק, על פי האנציקלופדיה של הניתוח, כך, דימום פנימי נוסף יכול להוביל במהירות להלם hypovolemic (נפח דם נמוך).

סימני בטן

טכיקרדיה, או קצב לב מהיר מעל 100 פעימות לדקה, הוא סימן קלאסי של דימום פנימי והלם hypovolemic. בגלל נפח הדם טיפות, לחץ דם פחות מ 90 מ”מ Hg סיסטולי. נשימה עלולה להפוך מהירה ונשימתית, עם נשימה של 22 דקות או יותר, על פי מדריך Merck.

סימני עור

לאחר הלידה בניתוח קיסרי, לכל הנשים ניתנת תרופה הנקראת אוקסיטוצין כדי לעזור לחוזה הרחם ולהישאר איתנה, כך שהדימום אינו מתרחש. אם הרחם מאבד את הטון שלו, והוא הופך להיות רופס, זה נקרא הרחם הרחם, או הרחם “בוגי”, כמויות גדולות של דימום פנימי יכול להתרחש במהירות, על פי דוד מילר, MD מסיבה זו, הרחם הוא הרגיש באופן ידני דרך הבטן כל שעה בערך עבור השעות הראשונות לאחר הלידה.הרחם הוא הרגיש בדרך כלל בין העצם הציבורית הטבור לאחר הלידה הקיסרית. אם הרחם מתחיל להיות מוחשי ברמה גבוהה יותר בכל פעם שהוא נבדק, זה יכול להיות מתמלא בדם. חרק או גוון כחלחל לעור מתחת לטבור ניתן לראות גם אם דימום פנימי מתרחש. הבטן עלולה להיות קשה, נרגעת או מכאיבה לגעת.

חולשה וחרדה

נשים עם דימום פנימי להיות מאוד חיוור. הידיים והרגליים עשויות להיות קרות ודביקות, האישה עלולה להזיע מאוד, וזמן מילוי נימי, שנבדק על ידי דחיפה על ציפורן וצפייה לראות כמה מהר הדם חוזר לציפורן, הוא איטי, על פי Merck מדריך ל.

נרתיק דימום

נשים עם דימום פנימי יכול להתלונן על להיות חלש, או אולי אפילו להתעלף, במיוחד אם הם מנסים לקום. תחושות של חרדה ותחושת אבדון קרובה נפוצים במהלך אפיזודה של דימום פנימי, על פי מדריך Merck.

בגלל צוואר הרחם הוא רך ולעתים קרובות מורחב מעט, או לפתוח, גם לאחר משלוח קיסרי מתוכנן, הדם יכול להימלט דרך הנרתיק. נשים שעברו ניתוח קיסרי עדיין יש דימום בנרתיק, הנקרא לוצ’יה, מאתר השליה לאחר הלידה. עם זאת, אם הדימום הופך כבד יותר מהרגיל, רווי כרית שעה, או אם קרישים גדולים מועברים, דימום פנימי צריך להיחשב.

ירידה בתפוקת שתן

בדיקת דם

בגלל זרימת הדם לכליות מופחת, פלט שתן עשוי ליפול פחות מ -30 מיליליטר (מ”ל) לשעה, על פי מדריך Merck. לרוב הנשים יש צנתר פולאי שהוכנס למשלוח קיסרי כדי לשמור על שלפוחית ​​השתן ריקה, ותפוקת השתן נבדקת בכל שעה במשך השעות הראשונות לאחר הלידה.

ספירת דם מלאה, או CBC, עשויה להראות ירידה בהמוגלובין או בהמטוקריט, אם כי זה לא יופיע על בדיקת דם מיד במקרה של איבוד דם מהיר, על פי מדריך Merck.