סימנים של עורק חסום

אַנגִינָה

אם יש לך עורק חסום בתוך הלב שלך, ייתכן שאתה סובל ממחלת העורקים הכליליים (CAD). מחלה זו נגרמת על ידי הצטברות של כולסטרול ו פלאקים שומן בתוך העורקים, מצב המכונה טרשת עורקים. טרשת עורקים יכולה להפריע לזרימת הדם ללב על ידי גרימת הצרה או חסימה של העורקים. אם הלב לא מקבל מספיק חמצן דם, זה לא יפעל באופן תקין, אשר יכול להוביל להתקף לב. אנשים עם CAD יכולים לפתח סימנים המצביעים על עורק בתוך הלב חסומה.

קושי לנשום

אנגינה היא התסמין השכיח ביותר של עורק חסום אצל אנשים עם CAD. אנשים הסובלים מאנגינה מדווחים בדרך כלל על חוויה של אי נוחות או כאב במרכז החזה. לפעמים אפשר לתאר כאב זה כרגש של כבדות, קהות, התכווצות, כאבים או צריבה בתוך החזה. כאב חזה יכול גם להתפשט לאזורים אחרים של הגוף אם לפתח עורק חסום. כאב החזה שלך יכול להקרין לתוך הזרועות, הגב, הבטן, הצוואר או הלסת. אם אתם מפתחים סימפטומים של אנגינה, לחפש טיפול רפואי דחוף מיד כי מצב זה הוא גם סימן להתקף לב.

בחילה

אם אתם מפתחים עורק חסום בתוך הלב, הלב הלאומי ריאות דם המכון מסביר כי קשיי נשימה יכול להתרחש גם. אם אתם חווים קוצר נשימה, הליכה במעלה גרם המדרגות או ביצוע פעולות יומיות רגילות יכולה להיות קשה. אם הלב שלך לא מקבל אספקה ​​נאותה של דם, נוזל יכול להתחיל להצטבר בתוך הריאות ולגרום לבעיות נשימה משמעותיות. חפשו טיפול רפואי חירום אם יש לך קשיי נשימה כי זה גם סימפטום של אי ספיקת לב והתקף לב.

סְחַרחוֹרֶת

אנשים מסוימים לפתח חסימה בתוך עורק הלב חווה בחילה כתוצאה של מצב זה. תסמינים גסטרואינטסטינאליים נוספים כגון כאבי בטן או הקאות יכולים להופיע גם אצל אנשים מסוימים.

פעימות לב לא סדירות

עורק חסום בתוך הלב מונע דם מחומצן להגיע למוח. אם זה קורה, סחרחורת, סחרחורת, התעלפות או אובדן הכרה יכולים להתרחש אצל אנשים מסוימים. חולשה קיצונית או חרדה יכולים גם להיות סימן של עורק חסום במקרים מסוימים. אם אתה מפתח כל אחד מהסימפטומים האלה, חפש טיפול רפואי דחוף בהקדם האפשרי.

דופק מהיר או לא נורמלי יכול להיות סימן לכך שיש לך עורק חסום בתוך הלב שלך. אם הלב שלך לא מקבל מספיק דם עקב החסימה, זה יתחיל לשאוב מהר יותר כדי לנסות להביא יותר דם לתוך הלב. קצב לב מהיר יכול גם לגרום לך לחוות סחרחורת או כאבים בחזה. צור קשר עם הרופא אם אתה מבחין בשינוי קצב הלב שלך.