רמות הורמון tsh אצל תינוקות

סקירה כללית

TSH הוא קיצור של הורמון מגרה בלוטת התריס. TSH הוא הורמון כי בלוטת יותרת המוח שלך מייצרת, הייצור של TSH מגדיר תגובת שרשרת ומאפשר בלוטת התריס שלך יודע שזה הזמן לעשות הורמונים משלה, הנקראים T3 ו T4. בלוטת התריס ובלוטות יותרת המוח הם אחראים לפקח על כל רמות ההורמונים שלך, כמו גם קצב הנשימה, טמפרטורת הגוף, מטבוליזם פונקציות חיוניות אחרות. רמות ה- TSH של התינוקות חייבות להיות מוסדרות על מנת לשמור על בריאותן ופיתוחן.

טווחים רגילים

רמות TSH נמדדות במהלך ימי החיים הראשונים של התינוק דרך משיכת דם, על פי רופא המשפחה האמריקאי. בשל הורמוני בלוטת התריס של האם החוצים את השליה, ייתכן שלא יהיה ברור מיד אם ה- TSH של התינוק נמצא בטווח הרגיל רק לאחר הלידה. לתינוקך יש סדרה נוספת של בדיקות דם בין הגילאים 2 ל -6 שבועות כדי לאשר את הקריאות, רמת TSH בטווח גיל זה צריכה להיות בין 1.7 ל -9.1 מיליונים לליטר – mU / L

רמות גבוהות

רמות גבוהות של TSH בתינוק מציינות בדרך כלל היפותירואידיזם מולד, מצב שעלול להיות לו השלכות קשות אם לא יטופל במהירות, על פי רופא המשפחה האמריקאי. לידה מולדת התינוק נולד עם המצב, hypothyroidism הוא מצב שבו הגוף אינו עושה מספיק הורמון בלוטת התריס, אשר מסומן על ידי מבחן TSH גבוה של 40 mU / L. היפותירואידיזם מולד שאינו מטופל במשך השבועות הראשונים לחייו של תינוק עלול להוביל לפיגור שכלי.גורמים אחרים שיכולים ליצור קריאות TSH גבוהות מהרגיל בקרב תינוקות מבוגרים שאינם מאובחנים עם מחלת בלוטת התריס מולדת, הם רעלים סביבתיים. בריאות הסביבה חדשות דיווחו ביולי 2010 כי שלושה כימיקלים שונים הנמצאים במים, כמה מזונות ועשן טבק, יכול לעכב את הייצור של הורמוני בלוטת התריס, ובכך גורם רמות TSH להיות מרומם. הכימיקלים, thiocyanate, perchlorate, חנקתי, יכול לזהם את מי השתייה ולכן להפוך מרכיב לא רצוי, אך הוסיף בנוסחת התינוק כי הוא מעורבב עם מי שתייה, חלב אם המיוצר על ידי אמהות ששותים את המים, ותינוקות ששותים את המים עצמם.

רמות נמוכות

נמוך TSH בדרך כלל אומר שיש לך overactive בלוטת התריס, או את הגוף עושה יותר מדי הורמון בלוטת התריס. Medline, שירות של המכונים הלאומיים לבריאות, מסביר כי רמות נמוכות של TSH עשוי גם להיות תוצאה של נטילת תרופות, אבל מצבים אלה אינם צפויים אצל תינוקות. רופא משפחה אמריקאי מדווח כי תינוקות עם עלייה נמוכה או עלייה מאוחרת של TSH נוטים להיות תינוקות שנולדו מוקדם, במשקל לידה נמוך או סובלים ממחלה בסיסית.