תופעות לוואי של יותר מדי אכינצאה

סקירה כללית

אכינצאה הוא האמין על ידי רבים כדי לעורר את המערכת החיסונית ולעזור לגוף להילחם בזיהום ויש לו ולכן שימש במשך מאות שנים לטיפול ולמנוע הצטננות, שפעת וזיהומים אחרים. למרות התוצאות המעורבות כשמדובר במחקרים המעריכים את יעילותה, עדות אנקדוטית היא כזו שהיא נשארת תוסף בריאות פופולרי. למרות שרוב תופעות הלוואי הן מתונות, כאשר נעשה שימוש במשך תקופה ממושכת של זמן או כאשר נעשה שימוש רב מדי יש כמה תופעות לוואי אפשריות, כי בעוד נדירים, יכול להיות רציני.

נזק לכבד

אכינצאה, שנלקחה במשך יותר משמונה שבועות, עלולה לגרום נזק לכבד, על פי שירות הבריאות של אוניברסיטת קולומביה. החוקרים מדווחים על פעילות מוגברת של אנזים בכבד, סימפטום של נזק לכבד, אצל מטופלים עם השתלות כבד, אשר לוקחים מינון גדול של אכינצאה, על פי MedlinePlus. מסיבה זו, חולים השתלת כבד צריך לנקוט בזהירות רבה בעת שימוש אכינצאה.

וירוס חזק יותר?

האתר AskDrSears.com מצביע על דאגה תקינה לגבי echinacea. אם אחד תומך בטענות כי אכינצאה יעיל בטיפול באיפור גנטי של הנגיף, אז מי אומר שכל השינויים המתרחשים עלולים לגרום לוירוסים להתחזק ועמידים יותר? באותה מידה שבה זיהומים חיידקיים מסוימים גדלו עמידות לאנטיביוטיקה, לא יכול אותו הרציונל חל על אכינצאה ווירוסים?

אינטראקציות אפשריות

אכינצאה עשויה להיות אינטראקציה שלילית עם כמה תרופות, על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי. אם אתה עובר טיפול לסרטן, הם על immunosuppressants, אתה צריך לדבר עם הרופא שלך לפני נטילת אכינצאה. עם זאת, דוחות UMMC כי echinacea אינטראקציה חיובית עם econazozle אשר משמש antifungal. כאשר משתמשים יחד, זיהומים פטרייתיים הם פחות צפויים לחזור.

רווחים אבודים

שימוש באכינצ’ה מבלי לקחת הפסקה יכול להפחית או לשלול כל היתרונות החיוביים שהתרחשו. דו”ח מאוניברסיטת קולומביה קובע כי לאחר שישה או שמונה שבועות אכינצאה הופך להיות יעיל. כדי למנוע זאת, CU ממליצה להשתמש אכינצאה במשך שישה עד שמונה שבועות ואחריו הפסקה של שבוע עד שבועיים.